sty 122014
 

Grupa B – Aalborg

HiszpaniaHiszpania
Hiszpania to drugi, obok Danii wielki faworyt rozpoczynających się w niedzielę Mistrzostw Europy. To aktualny mistrz świata, który w finale ubiegłorocznych MŚ rozbił właśnie Duńczyków 35:19. Selekcjonerem Hiszpanów jest obecny trener Orlen Wisły Płock Manolo Cadenas. Hiszpania ostatni raz po medal mistrzostw Europy sięgnęła w 2006 roku. Kolejny medal jest w ich zasięgu.
Kluczowi zawodnicy: Julen Aguinagalde, Viran Morros
Kontuzje: Arpad Sterbik, Alex Dujszebajew
Ostatnie wyniki:
Hiszpania – Egipt 32:23, Hiszpania – Brazylia 39:28, Hiszpania – Szwecja 28:22, Hiszpania – Szwecja 28:24, Hiszpania – Szwecja 25:30
Największy sukces na ME:
srebro – 1996, 1998, 2006; brąz – 2000

IslandiaIslandia
Islandia to mocna drużyna z wieloma znakomitymi zawodnikami, jednak przed mistrzostwami poniosła dotkliwe straty. Po eliminacjach do turnieju z reprezentacją pożegnał się jej symbol, okrzyknięty najlepszym sportowcem Islandii wszechczasów, Olafur Stefansson. Z powodu kontuzji nie zagra w Danii inna gwiazda Alexander Petersson. Dobrą wiadomością jest natomiast obecność w składzie kapitana drużyny, który również ostatnio leczył uraz, Gudjona Valura Sigurdssona. O wejście do strefy medalowej będzie Islandii niezwykle trudno, ale Skandynawowie będą w czołówce mistrzostw.
Kluczowi zawodnicy: Aron Palmarsson, Björgvin Gustavsson, Robert Gunnarsson
Kontuzje: Olafur Gustafsson, Alexander Petersson, Ingimundur Ingimundarson
Ostatnie mecze:
Islandia – Rosja 35:34, Islandia – Austria 30:22, Islandia – Niemcy 24:32
Największy sukces na ME:
2010 – brąz

WęgryWęgry
Tuż przed samymi mistrzostwami Węgrzy stracili swoją największą gwiazdę Laszlo Nagy’ego, kontuzja wykluczyła go z turnieju. W tej sytuacji Madziarzy stają przed bardzo ciężkim zadaniem i awans ich do rundy głównej mistrzostw wcale nie jest pewny. Słaby występ reprezentacji Węgier podczas Turnieju Noworocznego spotęgował jeszcze kiepskie nastroje wśród kibiców. Oczekiwania są duże, jednak Węgry nie odegrają podczas tego turnieju kluczowej roli. Sukcesem będzie dla nich awans do ćwierćfinału.
Kluczowi zawodnicy: Gabor Csaszar, Roland Mikler, Peter Tatai
Kontuzje: Laszlo Nagy
Ostatnie wyniki:
Provident Cup 2014: Czechy – Węgry 29:28, Białoruś – Węgry 28:31, Węgry – Polska 23:30
Największy sukces na ME:
1998 – 6. Miejsce

NorwegiaNorwegia
Norwegia jest najniżej notowaną drużyną z tej czwórki, jednak wobec kłopotów kadrowych przeciwników może sprawić niespodziankę. W składzie na mistrzostwa znalazł się kontuzjowany ostatnio Havard Tvedten, także Norwegowie zagrają w optymalnym składzie. Co prawda Skandynawowie nie zachwycili podczas turnieju we Francji i zajęli ostatnie miejsce, lecz grając przed własną publicznością, która licznie przybywa do Danii, mogą powalczyć nawet o drugie miejsce w grupie.
Kluczowi zawodnicy: Bjarte Myrhol, Kristian Kjelling, Havard Tvedten
Ostatnie mecze:
Golden League: Dania – Norwegia 34-22, Norwegia – Katar 27:34, Norwegia – Francja 28:29
Największy sukces na ME:
2008 – 6. miejsce

ME Dania 2014 - Grupa A

ME Dania 2014 – Grupa C

ME Dania 2014 – Grupa D

Sorry, the comment form is closed at this time.