sty 122014
 

Grupa C – Aarhus

SerbiaSerbia
Wicemistrzowie Europy sprzed dwóch lat będą chcieli pokazać, że tamten sukces nie był przypadkiem i że potrafią grać znakomicie nie tylko przed własną publicznością. Ostatnie dwie imprezy, olimpiada i mistrzostwa świata pokazały, że nie jest to wcale takie proste. W składzie Serbii jest wiele znakomitości, na czele z Darko Stanicem, dla wielu z nich to może być ostatnia wielka przygoda w karierze, a doświadczenie może zaprocentować wysokim miejscem. Wszystko zależy od postawy w pierwszej rundzie, której przeciwnikami Serbii będą Francja, Polska i Rosja.
Kluczowi zawodnicy: Darko Stanic, Momir Ilic, Marko Vujin
Kontuzje: Nenad Vuckovic,
Ostatnie wyniki:
Turniej w Skopie: Serbia – Czarnogóra 32:25, Serbia – Macedonia 30:28
Największy sukces na ME:
Srebro – 2012

FrancjaFrancja
Francja to jeden z faworytów turnieju. Po nieudanych mistrzostwach Europy w 2012 roku, trener Claude Onesta chce z przebudowanym zespołem pokazać, że Francja wciąż zalicza się do ścisłej czołówki piłki ręcznej w Europie. W drużynie pozostali doświadczeni zawodnicy, jak: Thierry Omeyer, Daniel Narcisse i Nikola Karabatic, ale wiele będzie zależeć także od wschodzących gwiazd takich jak: William Accambray, Matthieu Grebille i Kentin Mahe. Mistrzostwa w Danii będą szansą na pokazanie się dla graczy młodego pokolenia. O medal nie będzie łatwo, ale Francję stać na dojście do półfinałów.
Kluczowi zawodnicy: Thierry Omeyer, Daniel Narcisse i Nikola Karabatic
Kontuzje: Pierre Soudry, Xavier Barachet, Bertrand Gille;
Ostatnie mecze:
Golden League: Francja – Katar 29:23, Francja – Dania 28-29, Francja – Norwegia 29-28
Największe sukcesy w ME:
złoto – 2006, 2010, brąz – 2008

PolskaPolska
Trzon polskiej reprezentacji to zawodnicy, którzy w 2009 roku zdobywali brązowy medal mistrzostw świata. Michael Biegler konsekwentnie przebudowuje kadrę by była gotowa na kolejne mistrzostwa Europy, które w 2016 roku odbędą się w Polsce. Jednocześnie niemiecki trener musi zadbać o jakość drużyny na duńskim czempionacie. Nasza reprezentacja jedzie z wielkimi nadziejami, nie możemy jednak zapominać, że w pierwszej rundzie Polska zagra z bardzo mocnymi drużynami. Wiele zależy od postawy w tej części turnieju, gdzie mecze będą rozstrzygać się najprawdopodobniej w końcówkach.
Kluczowi zawodnicy: Sławomir Szmal, Bartłomiej Jaszka, Mariusz Jurkiewicz
Ostatnie mecze:
Provident Cup 2014: Polska – Białoruś 28:29 Polska – Czechy 31-23, Polska – Węgry 30:23
Największe sukcesy na ME:
2010 – 4. miejsce

RosjaRosja
Ostatnie lata nie są dla rosyjskiego handballu najlepsze. Fakt, że Rosja zakwalifikowała się do duńskiego turnieju z trzeciego miejsca w grupie eliminacyjnej może świadczyć, że i tu nie odegra większej roli. Z tej samej grupy z pierwszego miejsca awansowała Serbia, z którą Rosja przegrała dwukrotnie na wyjeździe 29:30 i u siebie 28:29. Patrząc na te wyniki różnica dzieląca obie te drużyny nie jest duża, a i ostatnie mecze kontrolne pokazują, że Rosjanie nie potrafią przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Z tych czterech drużyn Rosja ma najmniej atutów na wyjście z grupy.
Kontuzje: Pavel Maximov
Nieobecni: Timur Dibirov (konflikt z selekcjonerem)
Ostatnie mecze:
Rosja – Islandia 34:35, Rosja – Austria 30:31, Rosja – Niemcy 26:35
Największy sukces na ME:
złoto – 1996, srebro – 1994, 2000

Zobacz też:

ME Dania 2014 - Grupa A

ME Dania 2014 – Grupa B

ME Dania 2014 – Grupa D

Sorry, the comment form is closed at this time.